16th October 2020 - 25th October 2020 | Coolangatta, QLD, Australia

Coolangatta Gold VR (2020)

Long Course

Pos Cat Name Time
1 U19 Reuben HOPKIN (#196) 03:32:15
2 30-39 Andrew CROZIER (#210) 04:08:31
3 40-49 Dave VISOCKIS (#155) 04:09:26
Pos Cat Name Time
1 Open Team TEAM Mountie girls (#1006) 04:34:14
2 Open Mandy HANMER (#123) 04:36:36
3 Open Team TEAM Titahi Bay SLSC (#1004) 04:44:43
Pos Cat Name Time
1 140+ Masters TEAM Anglesea Coaches (#1016) 03:49:29
2 190+ Masters TEAM Pandemic at Dicky (#1001) 04:12:11

Long - 23km Ski

Pos Cat Name Club Time
1 U19 Reuben HOPKIN (#196) 01:29:58
2 30-39 Andrew CROZIER (#210) 01:30:53
3 40-49 Ivor MORGAN (#1016) Anglesea Slsc 01:35:33
Pos Cat Name Club Time
1 40-49 Andrea WOLFERT (#204) Carlton Park SLSC 01:43:41
2 U19 Taia YOUNG (#198) Ocean Grove SLSC 02:06:23
3 U19 Olive PEARCE (#1006) 02:07:00

Long - 3.5km Swim

Pos Cat Name Club Time
1 U19 Reuben HOPKIN (#196) 00:45:19
2 40-49 Sam HUME (#1016) Anglesea Slsc 00:46:13
3 Open Wei Xian Eugene TOK (#107) 00:47:21
Pos Cat Name Club Time
1 U19 Emma HERBERT (#1004) 00:45:42
2 19-29 Rebecca BARRON (#1006) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 00:50:13
3 60+ Belinda SOSZYN (#5013) 00:50:33

Long - 6.1km Board

Pos Cat Name Club Time
1 40-49 Dave VISOCKIS (#155) Glenelg Slsc 00:35:00
2 30-39 Danny HALL (#206) 00:35:01
3 U19 Reuben HOPKIN (#196) 00:39:02
Pos Cat Name Club Time
1 19-29 Yuri Saito (#1021) 00:44:25
2 50-59 Mandy HANMER (#123) Kurrawa SLSC 00:46:33
3 40-49 Naantali MARSHALL (#1016) Anglesea Slsc 00:48:10

Long - 9.2km Run

Pos Cat Name Club Time
1 30-39 Tim BOOTE (#193) Mallacoota SLSC 00:37:31
2 U19 Reuben HOPKIN (#196) 00:37:56
3 40-49 Matthew TAYLOR (#1016) Anglesea Slsc 00:39:33
Pos Cat Name Club Time
1 19-29 Nicole MITCHELL (#1004) 00:37:33
2 40-49 Genevieve Andersen (#7025) 00:41:12
3 60+ Belinda SOSZYN (#5013) 00:42:25

Short Course

Pos Cat Name Time
1 Open Matt BEVILACQUA (#14001) 01:33:23
2 Open Cory TAYLOR (#14020) 01:33:26
3 Open Taddy MCDONNELL (#14018) 01:35:48
Pos Cat Name Time
1 Open Lana ROGERS (#14035) 01:43:25
2 Open Danielle MCKENZIE (#14032) 01:43:54
3 Open Gerogia MILLER (#14033) 01:45:31
Pos Cat Name Time
1 140+ Masters TEAM Bridport SLSC (#3011) 02:27:05
2 140+ Masters TEAM Summies Gatta Masters (#3054) 02:38:46
3 Open Team TEAM Team VB Masters (#3041) 02:39:07

Short - 10.5km Ski

Pos Cat Name Club Time
1 Open Taddy MCDONNELL (#14018) Surfers Paradise 00:38:14
2 Open Matt BEVILACQUA (#14001) Northcliffe 00:38:28
3 Open Cory TAYLOR (#14020) Northcliffe 00:38:36
Pos Cat Name Club Time
1 Open Danielle MCKENZIE (#14032) Northcliffe 00:42:25
2 Open Gerogia MILLER (#14033) Northcliffe 00:43:49
3 Open Lana ROGERS (#14035) Noosa 00:43:51

Short - 2km Swim

Pos Cat Name Club Time
1 Open Hayden COTTER (#14003) Maroochydore 00:18:31
2 Open Matt GILLING (#14008) BHMP 00:18:33
3 U19 Connor PEABODY (#14047) BHMP 00:18:52
Pos Cat Name Club Time
1 Open Lana ROGERS (#14035) Noosa 00:20:18
2 U19 Tayla HALLIDAY (#14053) Alexandra Headland 00:20:33
3 Open Gerogia MILLER (#14033) Northcliffe 00:20:37

Short - 3km Board

Pos Cat Name Club Time
1 50-59 Scott SEWELL (#2057) Byron Bay SLSC 00:18:24
2 U19 Adam PALMER (#14046) Maroochydore 00:21:08
3 30-39 David FLEMING (#2071) Batemans Bay SLSC 00:21:22
Pos Cat Name Club Time
1 U17 Gillian ANDERSON (#9060) 00:22:24
2 50-59 Gab SMITH (#2185) Broulee Surfers Slsc 00:23:42
3 Open Lana ROGERS (#14035) Noosa 00:23:54

Short - 5.5km Run

Pos Cat Name Club Time
1 Open Cory TAYLOR (#14020) Northcliffe 00:13:00
2 30-39 Simon THOMPSON (#14070) Sunshine Beach 00:13:07
3 Open Matt BEVILACQUA (#14001) Northcliffe 00:13:11
Pos Cat Name Club Time
1 Open Electra OUTRAM (#14034) Noosa 00:14:53
2 Open Lana ROGERS (#14035) Noosa 00:15:22
3 Open Danielle MCKENZIE (#14032) Northcliffe 00:15:48

Youth Challenge

Pos Cat Name Time
1 U13 Timo VAN DAM (#12047) 00:12:58
2 U13 Tom LINEHAN (#12025) 00:13:05
3 U14 Ralph GILLETT (#12013) 00:14:06
Pos Cat Name Time
1 U13 Ellie MORGAN (#12055) 00:14:42
2 U11 Summer MORGAN (#12056) 00:14:59
3 U14 Yuuri SEKI (#12037) 00:16:07

Youth - 400mtr Swim

Pos Cat Name Club Time
1 U13 Timo VAN DAM (#12047) 00:05:36
2 U13 Tom LINEHAN (#12025) Mullaloo SLSC 00:06:12
3 U13 Hudson BAIRD (#12002) Mullaloo SLSC 00:06:18
Pos Cat Name Club Time
1 U11 Airlia MATTHEWS (#12027) Port Macquarie SLSC 00:05:00
2 U13 Ellie MORGAN (#12055) 00:06:41
3 U11 Summer MORGAN (#12056) 00:06:42

Youth - 500mtr Board

Pos Cat Name Club Time
1 U13 Tom LINEHAN (#12025) Mullaloo SLSC 00:03:51
2 U13 Timo VAN DAM (#12047) 00:03:57
3 U14 Ralph GILLETT (#12013) 00:04:04
Pos Cat Name Club Time
1 U15 Honami TAKANASHI (#12043) 00:04:25
2 U11 Summer MORGAN (#12056) 00:04:30
3 U13 Ellie MORGAN (#12055) 00:04:34

Youth - 750mtr Run

Pos Cat Name Club Time
1 U14 Ralph GILLETT (#12013) 00:02:52
2 U13 Tom LINEHAN (#12025) Mullaloo SLSC 00:03:02
3 U13 Hudson BAIRD (#12002) Mullaloo SLSC 00:03:25
Pos Cat Name Club Time
1 U14 Yuuri SEKI (#12037) 00:03:21
2 U13 Ellie MORGAN (#12055) 00:03:27
3 U11 Summer MORGAN (#12056) 00:03:47