24th October 2020 | Wanda, NSW, Australia

COOLANGATTA GOLD AT BATE BAY (2020)

25km Standard Course: Overall

Pos Name Club Time Category (Pos) Gender (Pos) Surf Ski Swim Paddle Board Run
1 TEAM Elouera PINK (#76) Elouera 02:24:32 Open Team (1) Male  (1) 01:02:16 00:28:37 00:33:45 00:19:51
2 TEAM Cronulla E (#71) Cronulla 02:25:09 Open Team (2) Male  (2) 01:04:38 00:29:22 00:33:35 00:17:32
3 Charlie VERCO (#49) North Bondi 02:26:16 Open (1) Male  (3) 01:02:27 00:29:44 00:33:51 00:20:13
4 TEAM Elouera ORANGE (#74) Elouera 02:27:11 Open Team (3) Male  (4) 01:05:05 00:28:39 00:32:16 00:21:08
5 Jackson BORG (#53) Newport 02:27:26 Open (2) Male  (5) 01:02:26 00:29:43 00:33:52 00:21:24
6 Jay FURNISS (#45) Cronulla 02:28:22 Open (3) Male  (6) 01:02:32 00:29:37 00:34:05 00:22:06
7 TEAM Newport B (#69) Newport 02:29:15 Open Team (4) Male  (7) 01:04:25 00:29:08 00:32:29 00:23:11
8 TEAM North Bondi C (#77) North Bondi 02:29:42 Open Team (5) Male  (8) 01:02:16 00:32:11 00:34:37 00:20:36
9 Jake MORRIS (#62) Newport 02:31:00 U19 (1) Male  (9) 01:04:54 00:28:58 00:33:44 00:23:23
10 William BUDD (#50) North Cronulla 02:33:27 Open (4) Male  (10) 01:02:46 00:33:29 00:35:01 00:22:09
11 Jake MOSES (#56) North Cronulla 02:34:11 Open (5) Male  (11) 01:04:48 00:32:39 00:34:56 00:21:47
12 TEAM Warilla BP White (#30) WARILLA BARRACK POINT 02:36:17 U17 Team (1) Male  (12) 01:07:59 00:33:17 00:35:57 00:19:02
13 Noah STEINER (#64) Wanda 02:37:19 U19 (2) Male  (13) 01:04:55 00:30:22 00:36:02 00:25:59
14 Brendon ROSS (#57) Redhead 02:38:22 Open (6) Male  (14) 01:04:40 00:35:04 00:37:07 00:21:29
15 Lizzie WELBORN (#32) Newport 02:38:47 Open (1) Female  (1) 01:11:14 00:32:11 00:33:35 00:21:46
16 Thomas DOYLE (#54) Newport 02:38:53 Open (7) Male  (15) 01:10:37 00:30:48 00:36:02 00:21:24
17 TEAM Elourea Blue (#25) Elouera 02:39:23 U17 Team (2) Male  (16) 01:12:46 00:29:51 00:35:05 00:21:39
18 TEAM North Bondi D (#78) North Bondi 02:39:31 Open Team (6) Male  (17) 01:06:59 00:34:32 00:35:55 00:22:04
19 Nicholas MIDDLETON (#63) Wanda 02:39:31 U19 (3) Male  (18) 01:10:39 00:30:46 00:36:02 00:22:02
20 Lachlan GALEA STACKER (#46) Elouera 02:39:42 Open (8) Male  (19) 01:04:51 00:34:48 00:38:10 00:21:51
21 TEAM Elouera Royal Blue (#73) Elouera 02:40:33 Open Team (7) Male  (20) 01:09:47 00:30:51 00:36:47 00:23:07
22 Team WARILLA BP ORANGE (#29) WARILLA BARRACK POINT 02:40:59 U17 Team (3) Male  (21) 01:07:53 00:28:38 00:35:08 00:29:18
23 TEAM Cronulla F (#72) Cronulla 02:41:04 Open Team (8) Male  (22) 01:10:34 00:32:18 00:35:37 00:22:34
24 TEAM Cronulla C (#17) Cronulla 02:41:52 Masters Team (1) Male  (23) 01:10:40 00:32:38 00:36:51 00:21:42
25 TEAM Wanda D (#28) Wanda 02:42:41 U17 Team (4) Male  (24) 01:12:11 00:30:41 00:34:48 00:24:58
26 Team ELOUERA GREEN (#75) Elouera 02:43:12 Open Team (9) Male  (25) 01:13:24 00:35:15 00:35:10 00:19:21
27 TEAM Nth Cronulla U17 Gold (#27) North Cronulla 02:43:45 U17 Team (5) Male  (26) 01:12:36 00:30:32 00:39:30 00:21:06
28 Emily DOYLE (#31) Newport 02:44:03 Open (2) Female  (2) 01:11:22 00:32:04 00:37:18 00:23:19
29 Angus BENNETT (#44) Coogee (NSW) 02:45:41 Open (9) Male  (27) 01:10:11 00:37:28 00:36:03 00:21:58
30 Lachlan MOYLE (#52) North Cronulla 02:46:23 Open (10) Male  (28) 01:06:45 00:32:30 00:35:49 00:31:18
31 Carla PAPAC (#34) Wanda 02:46:40 Open (3) Female  (3) 01:11:07 00:32:31 00:37:04 00:25:56
32 TEAM Mona Boys (#26) Mona Vale 02:46:51 U17 Team (6) Male  (29) 01:15:23 00:33:59 00:36:41 00:20:47
33 Britney PIERCE (#35) Wanda 02:49:17 Open (4) Female  (4) 01:11:35 00:34:10 00:36:25 00:27:05
34 Team ELOUERA YELLOW (#20) Elouera 02:49:41 Masters Team (2) Male  (30) 01:08:21 00:38:03 00:40:01 00:23:13
35 Lily FINATI (#40) North Bondi 02:51:09 U19 (1) Female  (5) 01:15:28 00:33:03 00:36:08 00:26:29
36 TEAM Wanda E (#68) Wanda 02:51:59 Open Team (1) Female  (6) 01:15:35 00:31:37 00:40:52 00:23:54
37 Taylar PUSKARIC (#37) Wanda 02:52:10 Open (5) Female  (7) 01:11:34 00:34:06 00:37:36 00:28:53
38 TEAM South Maroubra A (#15) SOUTH MAROUBRA 02:53:13 Masters Team (3) Male  (31) 01:12:42 00:39:40 00:39:35 00:21:14
39 Tim SENIOR SKINNER (#61) North Bondi 02:53:34 U19 (4) Male  (32) 01:12:39 00:35:38 00:39:23 00:25:53
40 James EKINS (#47) North Bondi 02:54:22 Open (11) Male  (33) 01:06:53 00:39:18 00:41:08 00:27:01
41 Noah HAVARD (#48) North Bondi 02:55:11 Open (12) Male  (34) 01:02:18 00:40:36 00:46:44 00:25:31
42 TEAM NB - Third 2 the Cans (#21) North Bondi 02:55:14 Masters Team (4) Male  (35) 01:16:09 00:32:48 00:42:24 00:23:51
43 TEAM North Bondi B (#67) North Bondi 02:56:04 Open Team (2) Female  (8) 01:20:57 00:33:11 00:36:00 00:25:54
44 Elyssa PIERCE (#36) Wanda 02:56:25 Open (6) Female  (9) 01:13:29 00:34:16 00:38:30 00:30:09
45 Zachary DIEFENBACH (#51) North Cronulla 02:56:41 Open (13) Male  (36) 01:17:51 00:35:17 00:38:23 00:25:10
46 TEAM Wanda C (#13) Wanda 02:56:54 U17 Team (1) Female  (10) 01:15:59 00:34:51 00:37:45 00:28:17
47 TEAM Wanda F (#70) Wanda 02:57:31 Open Team (10) Male  (37) 01:20:14 00:34:49 00:39:57 00:22:29
48 TEAM Wanda A (#11) Wanda 02:58:22 U17 Team (2) Female  (11) 01:20:48 00:32:54 00:37:09 00:27:30
49 Andre DALTON (#6) North Bondi 02:58:51 Master (1) Male  (38) 01:09:56 00:38:38 00:41:52 00:28:24
50 Simon STORRY (#7) North Bondi 02:59:18 Master (2) Male  (39) 01:13:44 00:37:45 00:43:00 00:24:49