Standard - Age

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 40-44M Simon AGOSTON (#905) 02:12:01 00:21:39 00:02:58 01:04:39 00:02:51 00:39:52
2 25-29M Chanwit PULEATANG (#836) 02:13:22 00:25:04 00:02:45 01:02:12 00:03:06 00:40:13
3 18-24M Khuanchai KHOSINKLANG (#835) 02:19:06 00:26:43 00:02:53 01:07:39 00:02:42 00:39:08
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 30-39F Clare ATKINSON (#719) 02:34:23 00:33:46 00:03:00 01:11:50 00:03:15 00:42:30
2 40-49F Tassawan SIRIVONGS (#932) 02:36:09 00:25:03 00:03:30 01:14:00 00:03:08 00:50:25
3 30-39F Alex RYLAND (#844) 02:47:39 00:34:56 00:04:04 01:15:18 00:03:44 00:49:35

Sprint - Age

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 20-29 Jason FONGER (#3193) 01:19:53 00:14:15 00:02:05 00:35:49 00:01:31 00:26:10
2 30-39 Rupert CHEN (#3317) 01:21:45 00:13:40 00:01:21 00:36:30 00:01:34 00:28:37
3 40-49 Thanit KANPAI (#3136) 01:22:21 00:15:18 00:02:06 00:37:19 00:01:23 00:26:14
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 20-29 Elle BROOKES (#3204) 01:25:51 00:15:42 00:01:30 00:39:45 00:01:25 00:27:28
2 20-29 Sawita NAMWONG (#3393) 01:30:53 00:12:22 00:01:31 00:44:02 00:01:21 00:31:36
3 30-39 Vansa CHATIKAVANIJ (#3161) 01:32:03 00:13:28 00:01:38 00:43:45 00:01:30 00:31:40

Duathlon - Age

Pos Cat Name Time Run T1 Cycle T2 Run 2
1 30-39 Sasha DURAKOVIC (#2142) 02:14:20 00:21:08 00:03:00 01:05:29 00:03:22 00:41:19
2 30-39 Manop SUWANNACHIT (#2145) 02:15:47 00:22:04 00:03:09 01:03:41 00:03:20 00:43:31
3 18-29 Sarayoot LARPMARK (#2130) 02:16:17 00:21:30 00:03:19 01:04:54 00:03:13 00:43:19
Pos Cat Name Time Run T1 Cycle T2 Run 2
1 40-49 Wunvipa SUKSAWAT (#2098) 02:49:59 00:27:00 00:04:33 01:17:13 00:04:38 00:56:33
2 30-39 Pechapierin LOPEZ DE LEON (#2131) 02:50:56 00:27:35 00:05:14 01:16:06 00:05:51 00:56:09
3 30-39 Khajitrsri SRIVORAVIENG (#2059) 02:55:02 00:32:00 00:05:22 01:16:44 00:05:32 00:55:21

Master - Age

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 35-39M Pasayos YONGSAKULCHAI (#213) 03:33:22 00:24:36 00:02:36 01:51:41 00:02:17 01:12:10
2 45-49M Martin MALLEIER (#414) 03:35:44 00:26:26 00:03:29 01:52:10 00:03:40 01:09:58
3 35-39M Luke WARE (#297) 03:43:29 00:25:49 00:02:54 02:03:18 00:03:18 01:08:08
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 40-49F Gemma KEOGH-PETERS (#432) 04:21:22 00:25:24 00:03:09 02:30:28 00:03:59 01:18:20
2 30-39F Kanchana DEJYUVAVES (#166) 04:32:32 00:38:38 00:03:29 02:17:15 00:05:04 01:28:03
3 40-49F Oillie ASAWATHIPAIBUL (#225) 04:42:13 00:32:41 00:06:04 02:22:37 00:07:17 01:33:33

Master - Overall

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Overall Michael RAELERT (#1) 02:42:35 00:19:58 00:01:22 01:44:24 00:01:32 00:52:33
2 Overall Ritchie NICHOLLS (#6) 02:44:28 00:20:06 00:01:13 01:46:23 00:01:46 00:51:29
3 Overall Brad KAHLEFELDT (#5) 02:47:52 00:20:01 00:01:20 01:46:15 00:01:48 00:55:24
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Overall Radka VODICKOVA (#31) 03:22:49 00:21:28 00:01:28 01:54:59 00:04:00 01:00:53
2 Overall Dimity-Lee DUKE (#32) 03:25:13 00:23:06 00:01:41 01:54:59 00:04:00 01:01:26
3 Overall Imogen SIMMONDS (#33) 03:28:59 00:22:26 00:01:35 01:54:59 00:04:00 01:05:58

Master - Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 All Ages Team GEMBURI (#1010) 03:39:33 00:23:29 00:02:32 02:03:07 00:02:48 01:07:35
2 All Ages Team ตุีดบ่อ THE TEAM (#1022) 04:03:52 00:34:04 00:03:03 02:12:16 00:03:04 01:11:25
3 All Ages Team CHADO (#1004) 04:05:12 00:35:16 00:03:33 02:05:15 00:03:02 01:18:04

Standard - Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 All Ages Team OPTIMA TRIATHLON BYEARTHSAFE (#1035) 02:12:04 00:23:01 00:02:45 01:06:53 00:01:58 00:37:25
2 All Ages Team TRI ERAWAN 1 (#1045) 02:14:04 00:23:31 00:02:30 01:06:36 00:02:04 00:39:22
3 All Ages Team WINNING RELAY TEAM (#1051) 02:15:48 00:25:29 00:02:42 01:05:17 00:02:39 00:39:38

Sprint - Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 All Ages Team BOTTOM FIRE (#2501) 01:27:28 00:12:49 00:01:22 00:43:35 00:01:07 00:28:33
2 All Ages Team ZONE2CLUB BY KOM-KOM (#2507) 01:38:32 00:17:41 00:01:44 00:47:23 00:01:41 00:30:01
3 All Ages Team RED BARON CYCLING (#2505) 01:53:12 00:16:21 00:01:30 00:40:36 00:01:31 00:53:12