2nd November 2014 | Huskinson, NSW, Australia

Huskisson I (2014)

Enticer

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 14-15 Duncan MILLER (#20) 00:27:26 00:04:39 00:15:47 00:06:56
2 14-15 Max STAPLEY (#28) 00:28:01 00:04:25 00:16:02 00:07:30
3 30-34 Trent DAWSON (#66) 00:28:46 00:05:05 00:15:14 00:08:23
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 14-15 Mackenzie PENN (#52) 00:31:55 00:04:49 00:18:48 00:08:15
2 12-13 Madison HAYWARD (#41) 00:32:52 00:05:41 00:18:41 00:08:27
3 16-17 Demi PRITCHARD (#155) 00:32:53 00:05:24 00:18:28 00:08:58

Sprint

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 16-17 Mitchell CUNNINGHAM (#522) 01:04:58 00:10:55 00:34:46 00:19:14
2 25-29 Murray ROBERTSON (#795) 01:06:02 00:12:10 00:34:56 00:18:53
3 30-34 Gary COLLIS (#552) 01:06:58 00:13:24 00:34:03 00:19:26
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 14-15 Lucy CLIFF (#534) 01:15:28 00:11:57 00:40:35 00:22:52
2 40-44 Nicole STANNERS (#743) 01:15:48 00:13:54 00:38:19 00:23:31
3 45-49 Sophie BOS (#702) 01:15:54 00:13:33 00:40:13 00:22:03

Olympic

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Open Nuru SOMI (#5) 01:57:19 00:20:27 01:02:44 00:34:04
2 Open Matthew PELLOW (#294) 02:02:47 00:20:30 01:05:32 00:36:41
3 Open Rob SKILLMAN (#4) 02:03:42 00:20:29 01:05:47 00:37:22
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Open Grace MUSGROVE (#291) 02:16:35 00:21:51 01:14:58 00:39:41
2 30-34 Tegan DAVIES (#103) 02:24:07 00:25:23 01:14:35 00:44:05
3 Open Sarah FLETCHER (#6) 02:25:15 00:23:26 01:14:57 00:46:48

Enticer Teams

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams FITERACY TEAM 2 (#204) 00:57:38 00:08:21 00:33:33 00:15:40
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams BULL GIRLS (#202) 00:41:24 00:06:48 00:23:02 00:11:31
2 Teams FITERACY TEAM 1 (#201) 00:57:38 00:08:24 00:36:46 00:12:23
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams HUSKYFASTANDFURIOUS (#206) 00:35:06 00:05:38 00:20:12 00:09:13
2 Teams DIZZI (#207) 00:42:43 00:08:45 00:22:43 00:11:11
3 Teams WAITER TEAM TWO (#205) 00:43:48 00:09:14 00:22:27 00:12:03

Sprint Teams

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams KB BOYS (#929) 01:18:28 00:16:02 00:38:10 00:24:13
2 Teams HOPE FOR GLORY (#956) 01:37:34 00:16:29 00:51:28 00:29:33
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams THE TRIPLE A TEAM (#952) 01:21:08 00:15:00 00:40:39 00:25:25
2 Teams ROBBO TRYERS (#953) 01:28:01 00:15:20 00:45:38 00:26:59
3 Teams BEAUTY AND PRETTY (#951) 01:34:14 00:19:58 00:46:22 00:27:51
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams KATZ (#957) 01:24:09 00:10:51 00:43:06 00:30:08
2 Teams SUMMIT FITNESS (#920) 01:24:47 00:16:07 00:45:06 00:23:29
3 Teams BABIN TRIOS (#959) 01:28:18 00:19:52 00:44:06 00:24:15

Olympic Teams

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams MYSTERONI (#302) 02:39:55 00:26:45 01:26:25 00:46:41
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams MYSTERELLI (#301) 02:48:59 00:31:52 01:25:58 00:51:05
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 Teams THIRROUL PHYSIO (#304) 02:46:55 00:29:45 01:20:36 00:56:30
2 Teams TEAM IVANCHENKO (#310) 02:48:08 00:39:29 01:27:30 00:41:06
3 Teams 3 HAPPY CAMPERS (#309) 02:53:41 00:31:08 01:31:22 00:51:07

Sprint Junior Draft Legal

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 16-19 Liam BURTON (#503) 01:02:26 00:10:53 00:33:53 00:17:36
2 16-19 Corey BENHAM (#501) 01:02:50 00:10:48 00:33:57 00:18:01
3 16-19 Conor SPROULE (#509) 01:03:34 00:10:51 00:33:57 00:18:43
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 14-15 Ellie HOITINK (#513) 01:10:05 00:11:33 00:38:00 00:20:28
2 16-19 Grace HOITINK (#506) 01:12:01 00:10:42 00:39:32 00:21:42
3 16-19 Bree JONES (#512) 01:12:05 00:13:03 00:38:04 00:20:54

Enticer Junior Draft Legal

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 14-15 Toby CROUDSON (#10) 00:27:39 00:04:17 00:15:48 00:07:30
2 14-15 Joel WOOLDRIDGE (#5) 00:30:06 00:04:59 00:17:33 00:07:30
3 14-15 Joshua WOOLDRIDGE (#6) 00:30:21 00:04:55 00:17:35 00:07:46
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 14-15 Emily JAMGOTCHIAN (#7) 00:28:58 00:04:57 16:41:19 01:09:18
2 14-15 Jacqueline BURNAND (#9) 00:29:26 00:04:56 00:16:23 00:08:04
3 14-15 Kobi KIRALY (#3) 00:31:13 00:04:33 00:16:50 00:09:46