8th February 2020 | Charlotte Pass, NSW, Australia

Australian Alpine Ascent Ultra (2020)

Standard: Overall

Pos Name Gun Time Category (Pos) Gender (Pos) Swim T1 Cycle T2 Run
1 Rob DENDLE (#105) 02:47:13 30-39 (1) Male  (1) 00:24:02 00:02:00 01:37:46 00:02:09 00:41:14
2 Murray ROBERTSON (#119) 02:48:26 30-39 (2) Male  (2) 00:20:46 00:00:45 01:37:52 00:02:30 00:46:31
3 Cameron COLEBATCH (#104) 02:55:59 30-39 (3) Male  (3) 00:26:05 00:02:01 01:36:59 00:01:38 00:49:14
4 Steven MCCULLOCH (#114) 03:07:13 30-39 (4) Male  (4) 00:26:13 00:03:16 01:50:45 00:02:17 00:44:39
5 Tom MORTON (#115) 03:12:08 30-39 (5) Male  (5) 00:26:26 00:07:47 01:50:22 00:02:40 00:44:50
6 Darren ALCHIN (#101) 03:13:32 40-49 (1) Male  (6) 00:26:38 00:05:06 01:51:39 00:01:49 00:48:18
7 Miles THOMAS (#122) 03:14:45 30-39 (6) Male  (7) 00:22:59 00:03:55 01:52:40 00:03:14 00:51:56
8 Max GAUBERT (#106) 03:20:24 30-39 (7) Male  (8) 00:21:48 00:00:55 01:57:29 00:02:06 00:58:03
9 TEAM B T Worldwide (#124) 03:21:22 Relay (1) Mixed  (1) 00:25:02 00:05:29 01:47:01 00:01:07 01:02:41
10 Paul HUMPHREYS (#108) 03:29:58 40-49 (2) Male  (9) 00:22:57 00:06:06 02:01:36 00:03:38 00:55:39
11 Lyndal GREEN (#107) 03:35:42 50-59 (1) Female  (1) 00:22:25 00:06:38 02:08:08 00:03:23 00:55:07
12 Narelle PATRICK (#117) 03:41:36 50-59 (2) Female  (2) 00:29:23 00:06:04 02:11:39 00:03:30 00:50:59
13 Paula LUKE (#112) 03:43:04 40-49 (1) Female  (3) 00:27:24 00:03:11 02:15:11 00:02:44 00:54:32
14 Atila KERESTES (#109) 03:43:31 50-59 (1) Male  (10) 00:32:52 00:03:45 02:02:50 00:02:17 01:01:45
15 Laurence MARSHBAUM (#113) 03:48:03 30-39 (8) Male  (11) 00:25:57 00:06:11 02:13:29 00:05:44 00:56:40
16 Nadine ARONHEIM (#102) 03:49:19 30-39 (1) Female  (4) 00:26:03 00:04:00 02:16:54 00:02:22 00:59:58
17 Lisa LUKASSEN (#111) 04:15:30 50-59 (3) Female  (5) 00:32:34 00:06:52 02:11:00 00:06:06 01:18:57
18 Natasha ROYAL (#120) 04:16:18 40-49 (2) Female  (6) 00:29:20 00:06:08 02:26:23 00:07:15 01:07:10
19 Darren NOBLE (#116) 04:16:48 50-59 (2) Male  (12) 00:26:05 00:04:09 02:28:48 00:04:07 01:13:36
20 Eugene BYELYAKOV (#103) 04:29:22 40-49 (3) Male  (13) 00:33:22 00:13:19 02:24:10 00:19:19 00:59:10
21 Edward PRENTICE (#118) 04:30:43 25-29 (1) Male  (14) 00:36:32 00:04:34 02:38:00 00:06:17 01:05:18
22 TEAM Pissfits (#126) 04:46:52 Relay (1) Female  (7) 00:29:53 00:00:43 03:07:18 00:01:16 01:07:41
23 Sue PRINCE (#127) 04:52:29 50-59 (4) Female  (8) 00:27:13 00:07:26 02:34:02 00:07:59 01:35:46
DNF Quinton WESTLAKE (#123) 30-39 Male  00:32:12 00:07:00 02:09:22 03:18:54
DNS TEAM From Russia With Love (#125) Relay Male 
DNS Matthew SCHUMACHER (#121) 25-29 Male 
DNS David KINSEY (#110) 30-39 Male