6th November 2021 - 7th November 2021 | Huskinson, NSW, Australia

Tri Series - Huskisson (2021)

Standard Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open Kurt FRYER (#153) 01:53:53 00:17:06 00:01:09 01:01:29 00:01:07 00:33:00
2 Open Josh WOOLDRIDGE (#484) 01:57:10 00:17:58 00:01:15 01:01:24 00:01:05 00:35:26
3 30-34 Matt GODKIN (#164) 01:58:58 00:19:39 00:01:31 01:01:43 00:01:08 00:34:55
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 40-44 Lisa MARANGON (#255) 02:14:25 00:20:44 00:01:42 01:06:17 00:01:38 00:44:02
2 30-34 Danyella EBERLE (#128) 02:16:11 00:24:31 00:01:49 01:07:07 00:01:32 00:41:10
3 Open Laura BROWN (#58) 02:18:33 00:22:52 00:01:38 01:11:35 00:01:52 00:40:35

Standard Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open TEAM Tullow Tanks (#500) 02:23:26 00:24:19 00:01:15 01:16:21 00:00:59 00:40:30
2 Open TEAM Fueled By Beer (#491) 02:28:07 00:28:55 00:01:16 01:13:08 00:01:05 00:43:40
3 Open TEAM Shawarsme (#495) 02:41:20 00:25:03 00:01:32 01:22:59 00:01:07 00:50:37
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open TEAM MEM (#493) 02:43:22 00:30:19 00:01:28 01:20:12 00:00:45 00:50:36
2 Open TEAM Mumigos (#494) 02:53:34 00:23:53 00:01:21 01:24:28 00:01:32 01:02:18
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open TEAM The Ryan (#498) 02:35:56 00:24:53 00:02:14 01:16:37 00:01:14 00:50:56
2 Open TEAM McMovers (#492) 02:41:40 00:26:24 00:01:23 01:19:25 00:01:12 00:53:14
3 Open TEAM Three of a kind (#499) 02:53:17 00:26:51 00:01:53 01:19:30 00:01:13 01:03:48

AquaBike

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle
1 Open Brodie TALBOT (#431) 01:21:42 00:19:54 00:02:02 00:59:45
2 Open Luke Healy (#627) 01:34:58 00:25:50 00:02:21 01:06:45
3 Open Mark PRESTON (#619) 01:37:35 00:23:35 00:02:05 01:11:54
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle
1 Open Sally KEHOE (#613) 01:42:27 00:25:42 00:01:47 01:14:56
2 Open Emily SWALES (#623) 01:42:32 00:25:53 00:02:13 01:14:26
3 Open Angela GATES (#608) 01:42:50 00:27:41 00:03:09 01:11:59

Sprint Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 20-29 Mitchell CUNNINGHAM (#1096) 00:58:17 00:09:49 00:01:02 00:29:39 00:00:55 00:16:49
2 30-39 Luke JONES (#1210) 01:05:29 00:12:52 00:01:33 00:31:53 00:01:12 00:17:57
3 20-29 Samuel LEWIS (#1246) 01:07:06 00:10:27 00:01:19 00:34:33 00:01:26 00:19:19
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 16-19 Jordyne RAUTER (#1364) 01:11:25 00:11:31 00:01:14 00:35:15 00:01:02 00:22:21
2 30-39 Erin HARGRAVE (#1165) 01:11:56 00:12:55 00:01:17 00:36:37 00:01:04 00:20:01
3 14-15 Halle POTTER (#1348) 01:15:28 00:11:45 00:01:18 00:37:37 00:01:08 00:23:39

Sprint Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 All Ages TEAM Team PJR (#1496) 01:33:40 00:15:40 00:01:36 00:45:12 00:01:16 00:29:54
2 All Ages TEAM Balmain Rowers (#1480) 01:34:35 00:18:27 00:01:18 00:44:02 00:01:01 00:29:46
3 All Ages TEAM Chafing the dream (#1481) 01:36:45 00:14:01 00:01:14 00:52:40 00:01:01 00:27:47
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 All Ages TEAM Fab/Mar (#1483) 01:27:56 00:14:48 00:02:20 00:38:01 00:01:14 00:31:31
2 All Ages TEAM Jelly Legs (#1484) 01:35:13 00:11:33 00:01:01 00:47:51 00:01:14 00:33:31
3 All Ages TEAM Maltemians (#1485) 01:42:40 00:17:52 00:01:42 00:57:40 00:01:15 00:24:09

Super Sprint Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 12-13 Kyle MASON (#83) 00:29:47 00:04:08 00:00:56 00:16:43 00:00:51 00:07:31
2 30-39 Gregory HESSE (#146) 00:31:27 00:03:58 00:01:25 00:17:14 00:01:07 00:07:46
3 14-15 Tommaso CORNELIUS-FELTUS (#27) 00:31:37 00:04:01 00:01:29 00:16:57 00:01:05 00:08:20
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 14-15 Grace HENRY (#52) 00:29:39 00:03:21 00:01:00 00:16:50 00:00:44 00:07:49
2 16-19 Mercede CORNELIUS-FELTUS (#26) 00:30:55 00:03:22 00:00:57 00:16:46 00:01:02 00:08:53
3 14-15 Montana DOUBELL (#37) 00:31:21 00:03:42 00:00:55 00:17:45 00:00:51 00:08:08

Super Sprint Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open TEAM The Boys (#143) 00:37:20 00:03:44 00:01:10 00:21:29 00:00:55 00:09:59
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open TEAM Team LIAM (#142) 00:42:34 00:05:51 00:01:29 00:21:55 00:01:53 00:11:24
2 Open TEAM heart attacks (#140) 00:44:59 00:05:16 00:01:29 00:24:03 00:01:02 00:13:06
3 Open TEAM Team Johnson (#141) 00:47:56 00:07:13 00:04:12 00:21:29 00:01:12 00:13:47

Try-A-Tri

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open Jim CAMPBELL (#223) 00:33:06 00:03:51 00:02:04 00:16:54 00:01:23 00:08:53
2 Open Joseph HUMPHRIES (#261) 00:36:59 00:04:57 00:01:42 00:20:19 00:00:51 00:09:08
3 Open David QUAYLE (#308) 00:37:38 00:05:00 00:02:38 00:20:10 00:00:52 00:08:56
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open Shauna ROONEY (#311) 00:37:39 00:04:38 00:02:21 00:20:43 00:00:59 00:08:57
2 Open Annette THORNTON (#327) 00:38:33 00:04:53 00:01:50 00:19:45 00:01:29 00:10:35
3 Open Aileen O CONNELL (#300) 00:42:09 00:06:42 00:02:34 00:20:04 00:01:30 00:11:17