28th February 2021 | Huskinson, NSW, Australia

Husky - Ultimate and Classic (2021)

Ultimate Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Elite Simon HEARN (#27) 03:48:27 00:23:44 00:01:34 02:08:44 00:01:13 01:13:10
2 Elite Tim REED (#17) 03:49:06 00:23:43 00:01:37 02:08:38 00:00:59 01:14:08
3 Elite Caleb NOBLE (#29) 03:49:31 00:23:41 00:01:29 02:08:48 00:01:07 01:14:23
4 Elite Steven MCKENNA (#16) 03:51:27 00:23:11 00:01:35 02:09:11 00:01:19 01:16:08
5 Elite Tim VAN BERKEL (#18) 03:51:46 00:23:47 00:01:46 02:08:22 00:01:17 01:16:32
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Elite Ellie SALTHOUSE (#3) 04:09:59 00:24:55 00:01:43 02:19:53 00:01:13 01:22:13
2 Elite Amelia WATKINSON (#1) 04:11:54 00:26:16 00:01:41 02:20:27 00:01:10 01:22:19
3 Elite Annabel LUXFORD (#4) 04:14:27 00:24:56 00:01:46 02:20:04 00:01:01 01:26:38
4 Elite Grace THEK (#2) 04:20:30 00:26:13 00:01:49 02:26:15 00:01:09 01:25:02
5 Elite Courtney GILFILLAN (#6) 04:25:19 00:26:38 00:02:12 02:27:21 00:01:17 01:27:48

Ultimate Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Run T2 Run
1 Relay TEAM Happy Wheels Supa Team (#664) 04:10:33 00:22:54 00:02:01 02:23:33 00:01:10 01:20:53
2 Relay TEAM Team Hogan (#671) 05:20:04 00:26:01 00:04:20 02:48:03 00:01:25 02:00:13
3 Relay TEAM Shralp Squad (#669) 05:23:30 00:36:57 00:03:10 02:44:54 00:01:15 01:57:12
4 Relay TEAM Sydney Triggerfish (#670) 05:44:32 00:38:09 00:03:15 03:12:07 00:01:21 01:49:37
Pos Cat Name Time Swim T1 Run T2 Run
1 Relay TEAM 3 Huskyteers (#660) 04:34:34 00:27:32 00:02:33 02:27:21 00:01:01 01:36:04
2 Relay TEAM Mon & Liv - Defending Champs (#666) 04:50:00 00:28:56 00:03:28 02:32:02 00:01:12 01:44:19
Pos Cat Name Time Swim T1 Run T2 Run
1 Relay TEAM NOWRA HIGH TRIERS (#667) 04:31:47 00:37:39 00:04:10 02:22:31 00:01:06 01:26:20
2 Relay TEAM Coogee Go The Social Distance (#661) 04:58:29 00:36:05 00:02:45 02:56:23 00:01:09 01:22:05
3 Relay TEAM The Flux Capacitors (#672) 05:08:24 00:34:36 00:02:58 02:21:06 00:01:28 02:08:13
4 Relay TEAM S&S Leeton (#668) 05:08:27 00:31:28 00:04:54 02:43:44 00:01:17 01:47:03
5 Relay TEAM Tri-Hards (#673) 05:14:53 00:32:17 00:02:56 02:32:35 00:01:21 02:05:43

Aquabike Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle
1 30-34 Nick NORTH (#957) 02:42:55 00:24:14 00:03:17 02:15:22
2 45-49 Haydn JERVIS (#993) 02:48:12 00:26:51 00:02:48 02:18:31
3 35-39 Ryan MASON (#947) 02:48:19 00:24:49 00:03:16 02:20:13
4 40-44 Travis SHIELDS (#975) 02:50:57 00:26:56 00:03:14 02:20:46
5 35-39 Luke SCHOFIELD (#972) 02:52:56 00:32:19 00:03:02 02:17:34
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle
1 30-34 Zsuzsa ZABORSZKY (#991) 03:15:18 00:31:21 00:04:00 02:39:56
2 40-44 Mel CLEARY (#911) 03:18:04 00:29:01 00:05:04 02:43:58
3 45-49 Chantal MARE (#945) 03:30:07 00:30:04 00:03:27 02:56:36
4 50-54 Catherine WEST (#987) 03:32:07 00:30:50 00:04:00 02:57:16
5 45-49 Megan LARYMORE (#944) 03:41:49 00:35:39 00:04:22 03:01:47

Classic Solo

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 45-49 Paul O'DOHERTY (#1539) 02:31:38 00:15:04 00:01:23 01:31:44 00:01:27 00:41:57
2 30-34 Charles LEGGET (#1411) 02:31:38 00:14:35 00:01:20 01:32:49 00:01:12 00:41:41
3 35-39 Luke GILLMER (#1279) 02:32:20 00:14:01 00:01:27 01:35:15 00:01:30 00:40:06
4 35-39 Grisha PAYNE (#1567) 02:32:26 00:14:19 00:01:52 01:34:39 00:01:09 00:40:26
5 25-29 Joe SULIS (#1695) 02:35:58 00:14:58 00:03:27 01:33:48 00:01:17 00:42:27
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 30-34 Shaneen MARSHALL (#1454) 02:45:06 00:14:43 00:01:58 01:41:26 00:01:41 00:45:16
2 18-19 Kristie CAPLIKAS (#1105) 02:46:16 00:14:32 00:01:33 01:43:43 00:01:12 00:45:14
3 35-39 Shannon PROFFIT (#1592) 02:47:08 00:14:02 00:01:45 01:39:35 00:01:40 00:50:04
4 35-39 Laura CAMERON (#1102) 02:48:00 00:18:43 00:01:41 01:41:37 00:01:25 00:44:31
5 35-39 Miriam ORR (#1551) 02:49:10 00:16:15 00:02:00 01:43:53 00:01:15 00:45:44

Classic Relay

Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Relay TEAM Speed Dealers (#1806) 02:37:00 00:18:06 00:01:00 01:42:20 00:00:49 00:34:43
2 Relay TEAM Grape Expectations (#1800) 03:07:16 00:17:03 00:01:19 02:04:02 00:01:08 00:43:42
3 Relay TEAM Culburra pirates (#1798) 03:11:37 00:14:05 00:01:40 01:47:25 00:01:27 01:06:58
4 Relay TEAM Sheporg (#1804) 03:41:10 00:18:12 00:01:41 02:13:09 00:01:19 01:06:47
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Relay TEAM Scorpions (#1803) 03:18:17 00:17:57 00:01:17 02:06:46 00:01:05 00:51:11
2 Relay Team GLASS OF WINE (#1265) 03:26:23 00:20:05 00:02:40 02:07:35 00:01:21 00:54:41
3 Relay Team BRAGAKFAST CLUB CHICKS (#1202) 03:33:37 00:22:34 00:01:47 02:06:37 00:02:14 01:00:23
4 Relay TEAM Be Flamazing (#1797) 03:37:19 00:17:56 00:01:24 02:26:47 00:01:06 00:50:05
5 Relay TEAM Triggerfish (#1813) 03:54:51 00:23:55 00:01:25 02:35:56 00:01:23 00:52:10
Pos Cat Name Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Relay TEAM Keeping it Real (#1801) 02:54:38 00:16:41 00:01:12 01:45:45 00:01:08 00:49:49
2 Relay TEAM WOW (#1814) 03:14:16 00:27:45 00:01:17 01:52:45 00:00:52 00:51:35
3 Relay TEAM Three of a kind (#1812) 03:28:06 00:20:02 00:01:15 01:56:39 00:01:05 01:09:02
4 Relay TEAM A Lotter Young’s (#1796) 03:34:22 00:26:47 00:02:03 02:27:05 00:01:42 00:36:43
5 Relay TEAM Team BananaRama (#1809) 03:36:45 00:19:46 00:01:27 02:12:36 00:03:35 00:59:19