6th February 2021 | Batemans Bay, NSW, Australia

Tri Series - Batemans Bay (2021)

Ultimate- Solo

Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open Adam RUDGLEY (#10) 02:36:15 00:24:57 00:00:43 01:25:29 00:01:04 00:48:25
2 Open Joel WOOLDRIDGE (#13) 02:37:20 00:24:59 00:00:50 01:24:50 00:01:33 00:49:29
3 Open Josh WOOLDRIDGE (#14) 02:42:14 00:25:10 00:00:49 01:24:51 00:01:29 00:54:25
Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Open Helena HAYES (#6) 03:02:06 00:27:50 00:01:25 01:37:15 00:01:03 00:58:51
2 30-34 Shaneen MARSHALL (#150) 03:12:26 00:48:18 00:01:31 01:42:29 00:01:34 01:03:26
3 40-44 Rebecca CAMPBELL (#139) 03:23:01 00:31:05 00:02:45 01:43:45 00:01:58 01:03:57

Ultimate - Relay

Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Team TEAM D-squared (#165) 03:57:17 00:36:05 00:01:59 01:57:33 00:01:02 01:21:03
2 Team TEAM Katenstu (#166) 04:05:11 00:31:16 00:03:34 02:20:15 00:01:18 01:09:11

Standard - Solo

Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 25-29 Matt LEWIS (#522) 01:55:30 00:20:10 00:01:04 01:01:40 00:00:53 00:32:28
2 30-34 Oliver GRAHAM (#364) 02:03:08 00:23:57 00:02:10 00:59:58 00:01:21 00:36:31
3 25-29 Matt ICETON (#318) 02:05:39 00:20:44 00:01:12 01:07:41 00:01:03 00:35:43
Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 30-34 Olivia GHISONI (#467) 02:17:34 00:30:55 00:01:09 01:11:30 00:01:35 00:38:53
2 45-49 Amanda BEHRENDT (#450) 02:29:32 00:27:13 00:01:32 01:12:56 00:01:43 00:47:35
3 50-54 Jennifer MCDONALD (#485) 02:29:46 00:27:34 00:01:10 01:12:19 00:01:02 00:49:13

Standard - Relay

Pos Cat Name Finish Time Run Run Run Run Run
1 Team TEAM Reverse Oreo (#510) 02:24:59 00:28:49 00:01:01 01:15:01 00:00:52 00:40:43
2 Team TEAM Average Age of 31 (#505) 02:29:26 00:22:00 00:01:09 01:19:30 00:00:56 00:45:49
3 Team TEAM Moruya High Science Faculty (#509) 02:35:22 00:27:28 00:00:54 01:29:20 00:02:19 00:36:43
Pos Cat Name Finish Time Run Run Run Run Run
1 Team TEAM Due West Braves (#506) 02:39:14 00:30:31 00:01:02 01:21:15 00:00:43 00:47:09
2 Team TEAM The Inlanders (#514) 02:57:34 00:29:04 00:01:05 01:29:13 00:00:59 00:58:38
Pos Cat Name Finish Time Run Run Run Run Run
1 Team TEAM Tri-Hards (#517) 02:27:38 00:28:51 00:00:57 01:16:31 00:00:35 00:42:11
2 Team TEAM The Plovers (#515) 02:30:11 00:25:12 00:01:53 01:08:31 00:01:04 00:53:29
3 Team TEAM Three Legs (#516) 02:59:50 00:31:15 00:01:06 01:28:01 00:00:49 01:00:06

Sprint - Solo

Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 40-44 Daniel LLOYD JONES (#833) 01:01:11 00:09:10 00:01:04 00:32:32 00:00:45 00:17:37
2 16-19 Angus WADDELL (#614) 01:01:44 00:11:08 00:00:51 00:30:26 00:00:56 00:18:22
3 30-34 Alexander BOWYER (#622) 01:02:06 00:08:51 00:01:24 00:33:51 00:00:53 00:17:06
Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 25-29 Maggie WELFARE (#785) 01:06:49 00:10:43 00:01:14 00:33:40 00:00:56 00:20:14
2 45-49 Teresa WYNTER (#943) 01:10:27 00:12:32 00:01:28 00:33:44 00:01:11 00:21:29
3 40-44 Ella SUNLEY (#778) 01:10:57 00:10:08 00:01:28 00:35:38 00:01:07 00:22:35

Sprint - Relay

Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Team TEAM MumandBub (#948) 01:24:34 00:19:32 00:02:16 00:38:02 00:00:59 00:23:43
Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Team TEAM NIGS (#950) 01:27:02 00:16:02 00:01:06 00:39:17 00:00:57 00:29:38
2 Team TEAM MURCHOS (#949) 01:31:52 00:15:12 00:03:32 00:44:27 00:01:12 00:27:26
3 Team TEAM Farnoath (#947) 01:35:38 00:15:50 00:01:27 00:55:21 00:01:10 00:21:48

Super Sprint - Solo

Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 50-59 Lachlan BROWN (#1079) 00:31:11 00:04:21 00:01:05 00:15:53 00:00:40 00:09:09
2 20-29 Andrea DALLA (#1085) 00:31:59 00:04:18 00:01:03 00:16:55 00:00:40 00:09:01
3 12-13 Kyle MASON (#1013) 00:32:14 00:03:56 00:01:02 00:18:25 00:00:48 00:08:02
Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Mates Krystal COKER (#1084) 00:38:29 00:04:58 00:02:03 00:20:26 00:00:41 00:10:19
2 40-49 Vanessa DICKSON (#1041) 00:39:07 00:05:01 00:02:03 00:20:07 00:01:12 00:10:42
3 14-15 Abigail NORRIS (#1016) 00:40:53 00:06:45 00:01:14 00:21:33 00:00:55 00:10:23

Super Sprint - Relay

Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Team TEAM Die Tri-ing (#1127) 00:43:28 00:05:12 00:01:04 00:26:29 00:00:43 00:09:58
Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 Team TEAM The Bunyips (#1129) 00:35:36 00:06:59 00:01:11 00:18:35 00:01:01 00:07:49
2 Team TEAM Jnr Jobbos (#1128) 00:37:40 00:05:19 00:01:05 00:19:37 00:00:41 00:10:56

Aquabike

Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle
1 All Ages Angus SHAW (#219) 02:09:12 00:26:41 00:01:11 01:42:01
2 All Ages Matthew HARDY (#211) 02:09:18 00:26:40 00:01:32 01:41:48
3 All Ages Shaun DOYLE (#207) 02:13:52 00:32:25 00:02:03 01:39:24
Pos Cat Name Finish Time Swim T1 Cycle
1 All Ages Megan WEBBER (#221) 02:21:50 00:30:06 00:02:17 01:50:10
2 All Ages Sara BURNS (#202) 02:24:16 00:27:33 00:02:45 01:54:43
3 All Ages Sile CROWE (#205) 02:30:19 00:33:35 00:01:47 01:55:40