24th October 2020 | Wanda, NSW, Australia

COOLANGATTA GOLD AT BATE BAY (2020)

25km Standard Course: Female

Pos Name Club Time Category (Pos) Overall Pos Surf Ski Swim Paddle Board Run
1 Lizzie WELBORN (#32) Newport 02:38:47 Open (1) 15 01:11:14 00:32:11 00:33:35 00:21:46
2 Emily DOYLE (#31) Newport 02:44:03 Open (2) 28 01:11:22 00:32:04 00:37:18 00:23:19
3 Carla PAPAC (#34) Wanda 02:46:40 Open (3) 31 01:11:07 00:32:31 00:37:04 00:25:56
4 Britney PIERCE (#35) Wanda 02:49:17 Open (4) 33 01:11:35 00:34:10 00:36:25 00:27:05
5 Lily FINATI (#40) North Bondi 02:51:09 U19 (1) 35 01:15:28 00:33:03 00:36:08 00:26:29
6 TEAM Wanda E (#68) Wanda 02:51:59 Open Team (1) 36 01:15:35 00:31:37 00:40:52 00:23:54
7 Taylar PUSKARIC (#37) Wanda 02:52:10 Open (5) 37 01:11:34 00:34:06 00:37:36 00:28:53
8 TEAM North Bondi B (#67) North Bondi 02:56:04 Open Team (2) 43 01:20:57 00:33:11 00:36:00 00:25:54
9 Elyssa PIERCE (#36) Wanda 02:56:25 Open (6) 44 01:13:29 00:34:16 00:38:30 00:30:09
10 TEAM Wanda C (#13) Wanda 02:56:54 U17 Team (1) 46 01:15:59 00:34:51 00:37:45 00:28:17
11 TEAM Wanda A (#11) Wanda 02:58:22 U17 Team (2) 48 01:20:48 00:32:54 00:37:09 00:27:30
12 Zoe DUCHET-CATHERINE (#39) Cronulla 03:00:15 U19 (2) 53 01:16:35 00:38:14 00:40:15 00:25:10
13 TEAM Elourea White (#9) Elouera 03:04:59 U17 Team (3) 57 01:23:07 00:36:38 00:39:52 00:25:21
14 Kaimana FITTOCK (#42) Wanda 03:05:57 U19 (3) 59 01:15:17 00:35:52 00:43:21 00:31:25
15 TEAM Mona Girls (#10) Mona Vale 03:06:22 U19 Team (1) 60 01:21:12 00:37:10 00:41:44 00:26:15
16 TEAM Warilla Barrack Point A (#14) WARILLA BARRACK POINT 03:07:00 U17 Team (4) 61 01:20:03 00:36:47 00:42:14 00:27:54
17 Logan GALEA (#43) Wanda 03:09:51 U19 (4) 64 01:22:49 00:39:32 00:40:09 00:27:20
18 TEAM Elouera RED (#65) Elouera 03:10:43 Open Team (3) 66 01:22:45 00:34:00 00:46:30 00:27:26
19 TEAM Wanda B (#12) Wanda 03:11:34 U17 Team (5) 67 01:16:40 00:45:24 00:30:15 00:39:13
20 Georgia SINCLAIR (#38) Wanda 03:13:32 Open (7) 68 01:11:12 00:44:19 00:44:10 00:33:49
21 TEAM Laddies of North Bondi (#66) North Bondi 03:20:14 Open Team (4) 70 01:27:38 00:41:36 00:44:14 00:26:45
22 Danielle MCMAHON (#33) Wanda 03:22:02 Open (8) 71 01:17:07 00:41:21 00:51:31 00:32:02
23 TEAM Cronulla A (#8) Cronulla 03:23:45 Masters Team (1) 72 01:23:20 00:40:50 00:50:34 00:29:00
24 Zara HAMILTON (#41) North Bondi 03:35:05 U19 (5) 73 01:28:34 00:43:34 00:42:07 00:40:49
25 Megan RUMFORD (#2) North Bondi 03:52:10 Master (1) 74 01:29:22 00:53:02 00:53:11 00:36:33
26 Melanie THOMAS (#3) North Bondi 03:54:52 Master (2) 75 01:36:48 00:49:57 00:51:38 00:36:27
DNS Robyn FARMER (#1) Bondi Master DNS