24th October 2020 | Wanda, NSW, Australia

COOLANGATTA GOLD AT BATE BAY (2020)

25km Standard Course: Male

Pos Name Club Time Category (Pos) Overall Pos Surf Ski Swim Paddle Board Run
1 TEAM Elouera PINK (#76) Elouera 02:24:32 Open Team (1) 1 01:02:16 00:28:37 00:33:45 00:19:51
2 TEAM Cronulla E (#71) Cronulla 02:25:09 Open Team (2) 2 01:04:38 00:29:22 00:33:35 00:17:32
3 Charlie VERCO (#49) North Bondi 02:26:16 Open (1) 3 01:02:27 00:29:44 00:33:51 00:20:13
4 TEAM Elouera ORANGE (#74) Elouera 02:27:11 Open Team (3) 4 01:05:05 00:28:39 00:32:16 00:21:08
5 Jackson BORG (#53) Newport 02:27:26 Open (2) 5 01:02:26 00:29:43 00:33:52 00:21:24
6 Jay FURNISS (#45) Cronulla 02:28:22 Open (3) 6 01:02:32 00:29:37 00:34:05 00:22:06
7 TEAM Newport B (#69) Newport 02:29:15 Open Team (4) 7 01:04:25 00:29:08 00:32:29 00:23:11
8 TEAM North Bondi C (#77) North Bondi 02:29:42 Open Team (5) 8 01:02:16 00:32:11 00:34:37 00:20:36
9 Jake MORRIS (#62) Newport 02:31:00 U19 (1) 9 01:04:54 00:28:58 00:33:44 00:23:23
10 William BUDD (#50) North Cronulla 02:33:27 Open (4) 10 01:02:46 00:33:29 00:35:01 00:22:09
11 Jake MOSES (#56) North Cronulla 02:34:11 Open (5) 11 01:04:48 00:32:39 00:34:56 00:21:47
12 TEAM Warilla BP White (#30) WARILLA BARRACK POINT 02:36:17 U17 Team (1) 12 01:07:59 00:33:17 00:35:57 00:19:02
13 Noah STEINER (#64) Wanda 02:37:19 U19 (2) 13 01:04:55 00:30:22 00:36:02 00:25:59
14 Brendon ROSS (#57) Redhead 02:38:22 Open (6) 14 01:04:40 00:35:04 00:37:07 00:21:29
15 Thomas DOYLE (#54) Newport 02:38:53 Open (7) 16 01:10:37 00:30:48 00:36:02 00:21:24
16 TEAM Elourea Blue (#25) Elouera 02:39:23 U17 Team (2) 17 01:12:46 00:29:51 00:35:05 00:21:39
17 TEAM North Bondi D (#78) North Bondi 02:39:31 Open Team (6) 18 01:06:59 00:34:32 00:35:55 00:22:04
18 Nicholas MIDDLETON (#63) Wanda 02:39:31 U19 (3) 19 01:10:39 00:30:46 00:36:02 00:22:02
19 Lachlan GALEA STACKER (#46) Elouera 02:39:42 Open (8) 20 01:04:51 00:34:48 00:38:10 00:21:51
20 TEAM Elouera Royal Blue (#73) Elouera 02:40:33 Open Team (7) 21 01:09:47 00:30:51 00:36:47 00:23:07
21 Team WARILLA BP ORANGE (#29) WARILLA BARRACK POINT 02:40:59 U17 Team (3) 22 01:07:53 00:28:38 00:35:08 00:29:18
22 TEAM Cronulla F (#72) Cronulla 02:41:04 Open Team (8) 23 01:10:34 00:32:18 00:35:37 00:22:34
23 TEAM Cronulla C (#17) Cronulla 02:41:52 Masters Team (1) 24 01:10:40 00:32:38 00:36:51 00:21:42
24 TEAM Wanda D (#28) Wanda 02:42:41 U17 Team (4) 25 01:12:11 00:30:41 00:34:48 00:24:58
25 Team ELOUERA GREEN (#75) Elouera 02:43:12 Open Team (9) 26 01:13:24 00:35:15 00:35:10 00:19:21
26 TEAM Nth Cronulla U17 Gold (#27) North Cronulla 02:43:45 U17 Team (5) 27 01:12:36 00:30:32 00:39:30 00:21:06
27 Angus BENNETT (#44) Coogee (NSW) 02:45:41 Open (9) 29 01:10:11 00:37:28 00:36:03 00:21:58
28 Lachlan MOYLE (#52) North Cronulla 02:46:23 Open (10) 30 01:06:45 00:32:30 00:35:49 00:31:18
29 TEAM Mona Boys (#26) Mona Vale 02:46:51 U17 Team (6) 32 01:15:23 00:33:59 00:36:41 00:20:47
30 Team ELOUERA YELLOW (#20) Elouera 02:49:41 Masters Team (2) 34 01:08:21 00:38:03 00:40:01 00:23:13
31 TEAM South Maroubra A (#15) SOUTH MAROUBRA 02:53:13 Masters Team (3) 38 01:12:42 00:39:40 00:39:35 00:21:14
32 Tim SENIOR SKINNER (#61) North Bondi 02:53:34 U19 (4) 39 01:12:39 00:35:38 00:39:23 00:25:53
33 James EKINS (#47) North Bondi 02:54:22 Open (11) 40 01:06:53 00:39:18 00:41:08 00:27:01
34 Noah HAVARD (#48) North Bondi 02:55:11 Open (12) 41 01:02:18 00:40:36 00:46:44 00:25:31
35 TEAM NB - Third 2 the Cans (#21) North Bondi 02:55:14 Masters Team (4) 42 01:16:09 00:32:48 00:42:24 00:23:51
36 Zachary DIEFENBACH (#51) North Cronulla 02:56:41 Open (13) 45 01:17:51 00:35:17 00:38:23 00:25:10
37 TEAM Wanda F (#70) Wanda 02:57:31 Open Team (10) 47 01:20:14 00:34:49 00:39:57 00:22:29
38 Andre DALTON (#6) North Bondi 02:58:51 Master (1) 49 01:09:56 00:38:38 00:41:52 00:28:24
39 Simon STORRY (#7) North Bondi 02:59:18 Master (2) 50 01:13:44 00:37:45 00:43:00 00:24:49
40 TEAM NB - Unstoppable (#24) North Bondi 02:59:21 Masters Team (5) 51 01:16:14 00:37:55 00:37:17 00:27:54
41 TEAM NB - Talbot & Kiva (#23) North Bondi 03:00:07 Masters Team (6) 52 01:18:02 00:36:11 00:39:49 00:26:03
42 Adam CAWLEY (#5) Elouera 03:03:29 Master (3) 54 01:11:25 00:41:55 00:42:44 00:27:24
43 Massimo VEZZOLA (#60) Dee Why 03:03:44 U19 (5) 55 01:12:06 00:41:40 00:41:19 00:28:38
44 Vukasin VUJANIC (#58) Cronulla 03:04:37 U19 (6) 56 01:10:38 00:43:48 00:43:43 00:26:25
45 TEAM Cronulla D (#18) Cronulla 03:05:37 Masters Team (7) 58 01:14:17 00:36:55 00:40:32 00:33:52
46 David CAME (#4) Cronulla 03:08:31 Master (4) 62 01:19:47 00:40:20 00:39:13 00:29:10
47 TEAM NB - Hugo & Dave (#22) North Bondi 03:09:42 Masters Team (8) 63 01:16:13 00:40:11 00:47:48 00:25:28
48 TEAM Elouera Navy (#19) Elouera 03:09:53 Masters Team (9) 65 01:15:57 00:38:22 00:50:05 00:25:27
49 TEAM Cronulla B (#16) Cronulla 03:17:23 Masters Team (10) 69 01:14:05 00:50:23 00:46:50 00:26:04
DNF Lachlan TREWIN (#59) Dee Why U19 DNF 01:13:17