26th February 2020 | Penrith, NSW, Australia

NSW All Schools Triathlon (2020)

Junior Boys Solo

Pos Cat Name Gun Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 CIS Sean WILLIAMS (#1202) 00:34:55 00:06:12 00:01:16 02:00:57 00:00:41 00:10:10
2 GOV Jett CAMPBELL (#1023) 00:35:13 00:05:44 00:01:12 02:00:48 00:00:30 00:11:14
3 GOV Xane BOWEN (#1015) 00:35:30 00:05:23 00:01:22 02:01:14 00:00:33 00:11:05

Junior Girls Solo

Pos Cat Name Gun Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 CCC Grace HENRY (#1072) 00:36:25 00:05:10 00:01:21 00:17:36 00:00:33 00:11:43
2 CIS Hannah ROOTS (#1280) 00:38:47 00:06:32 00:01:26 00:17:33 00:00:40 00:12:34
3 CCC Lucie FRANCIS (#1052) 00:39:02 00:06:36 00:01:36 00:18:19 00:00:38 00:11:51

Intermediate Solo

Pos Cat Name Gun Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 CIS William COOPER (#427) 00:47:02 00:07:22 00:01:03 00:22:52 00:00:45 00:14:58
2 CCC Billy ZAVETSANOS (#542) 00:47:45 00:06:57 00:01:09 00:23:32 00:00:49 00:15:15
3 CIS Cooper LEE (#477) 00:48:07 00:07:26 00:01:58 00:23:39 00:00:40 00:14:23
Pos Cat Name Gun Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 CIS Emily Fortunaso-Klocker (#400) 00:50:54 00:08:18 00:01:15 00:24:36 00:00:49 00:15:56
2 GOV Kaitlyn HINRICHSEN (#577) 00:51:02 00:07:23 00:01:18 00:25:26 00:00:49 00:16:03
3 CCC Grace KELLS (#467) 00:51:22 00:07:28 00:01:13 00:25:28 00:00:41 00:16:29

Seniors Solo

Pos Cat Name Gun Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 CIS Mitchell WESTHUIZEN (#76) 00:57:53 00:07:39 00:00:57 00:30:16 00:00:50 00:18:09
2 CCC Tao HOMMEN (#28) 00:58:32 00:07:50 00:01:02 00:29:57 00:01:06 00:18:34
3 CIS Tom TUDOR (#71) 00:58:39 00:08:06 00:01:02 00:29:59 00:00:55 00:18:36
Pos Cat Name Gun Time Swim T1 Cycle T2 Run
1 CCC Madelyn MANNY (#111) 01:06:59 00:08:45 00:01:12 00:34:41 00:01:00 00:21:20
2 CCC Abby DEAN (#91) 01:07:34 00:09:13 00:01:17 00:34:20 00:01:01 00:21:41
3 GOV Kristie CAPLIKAS (#85) 01:08:05 00:08:50 00:01:14 00:32:44 00:01:03 00:24:12

Junior Relay

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 CCC ST PATRICK'S COLLEGE SUTHERLAND TEAM 2 (#1397) 00:32:56 00:06:05 00:17:39 00:09:11
2 CIS KNOX-JUN BOYS TEAM 1 (#1351) 00:33:11 00:05:40 00:17:38 00:09:53
3 CCC JAMES SHEAHAN CATHOLIC HIGH ORANGE TEAM 12 (#1343) 00:34:18 00:05:18 00:17:47 00:11:12
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 CIS PYMBLE-JUN GIRLS TEAM 1 (#1481) 00:35:43 00:05:08 00:19:31 00:11:04
2 CCC MONTE, NORTH SYDNEY TEAM 2 (#1456) 00:36:01 00:05:24 00:18:58 00:11:38
3 CCC BRIGIDINE COLLEGE ST IVES (#1423) 00:37:06 00:05:23 00:18:48 00:12:54

Intermediate Relay

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 CIS TSC-INTER BOYS TEAM 4 (#775) 00:37:59 00:04:47 00:23:52 00:09:19
2 CCC JAMES SHEAHAN CATHOLIC HIGH ORANGE TEAM 2 (#670) 00:38:01 00:05:06 00:23:07 00:09:47
3 CIS NEW-INTER BOYS TEAM 3 (#705) 00:38:15 00:04:59 00:24:17 00:08:59
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 CIS Plc-Inter Girls Team 2 (#864) 00:43:14 00:04:55 00:27:54 00:10:24
2 CCC ST JOHN'S COLLEGE DUBBO (#891) 00:44:42 00:06:23 00:26:26 00:11:52
3 CIS KWS-INTER GIRLS TEAM 1 (#825) 00:44:55 00:05:15 00:28:11 00:11:29

Seniors Relay

Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 GOV TLSC TEC SENIOR BOYS (#210) 00:36:53 00:04:40 00:22:36 00:09:36
2 CIS TGS-SEN BOYS TEAM 1 (#209) 00:37:01 00:04:37 00:23:45 00:08:38
3 GOV SENIOR BOYS TEAM (#184) 00:37:38 00:04:31 00:23:47 00:09:18
Pos Cat Name Gun Time Swim Cycle Run
1 GOV GOSFORD HS SENIOR GIRLS TRIATHLON TEAM (#240) 00:42:49 00:04:46 00:27:44 00:10:18
2 CCC ST JOSEPH'S CATHOLIC HIGH SCHOOL ALBION PARK TEAM (#288) 00:43:13 00:05:15 00:26:38 00:11:19
3 GOV PRAIRIEWOOD HIGH SCHOOL SENIOR GIRLS (#267) 00:44:58 00:04:58 00:26:13 00:13:46