24th October 2020 | ALEXANDRA HEADLAND, QLD, Australia

The UNBREAKABLE (2020)

Ski-Board-Swim-Run: Overall

Pos Name Club Time Category (Pos) Gender (Pos) Surf Ski Paddle Board Swim Run
1 Matt BEVILACQUA (#1) Northcliffe 01:33:24 Open (1) Male  (1) 00:38:28 00:22:22 00:19:22 00:13:11
2 Cory TAYLOR (#23) Northcliffe 01:33:27 Open (2) Male  (2) 00:38:36 00:22:17 00:19:33 00:13:00
3 Taddy MCDONNELL (#19) Surfers Paradise 01:35:50 Open (3) Male  (3) 00:38:14 00:22:36 00:19:34 00:15:24
4 Joe COLLINS (#60) Northcliffe 01:36:02 U19 (1) Male  (4) 00:41:24 00:21:52 00:19:24 00:13:20
5 Adam PALMER (#69) Maroochydore 01:36:23 U19 (2) Male  (5) 00:41:36 00:21:08 00:19:06 00:14:32
6 Tom GALLAGHER (#7) BHMP 01:37:16 Open (4) Male  (6) 00:40:44 00:22:36 00:19:17 00:14:38
7 Hayden WHITE (#26) Currumbin 01:37:58 Open (5) Male  (7) 00:40:04 00:22:10 00:20:30 00:15:13
8 Mike JANES (#205) Mermaid 01:38:01 Masters (1) Male  (8) 00:38:42 00:24:15 00:20:28 00:14:35
9 Corey FLETCHER (#6) BHMP 01:38:07 Open (6) Male  (9) 00:39:59 00:21:59 00:20:06 00:16:01
10 Wes GOULD (#9) Kurrawa 01:38:19 Open (7) Male  (10) 00:40:04 00:22:40 00:20:46 00:14:47
11 Bailey JOHNS (#13) BHMP 01:38:47 Open (8) Male  (11) 00:40:49 00:22:58 00:20:12 00:14:47
12 Blair DAY (#203) Alexandra Headland 01:38:55 Masters (2) Male  (12) 00:41:01 00:23:12 00:20:43 00:13:58
13 Jackson MAYNARD (#18) Currumbin 01:39:19 Open (9) Male  (13) 00:39:40 00:22:47 00:20:16 00:16:35
14 Campbell GUTHRIE (#10) Alexandra Headland 01:39:51 Open (10) Male  (14) 00:40:25 00:22:37 00:20:58 00:15:51
15 Matt GILLING (#8) BHMP 01:39:54 Open (11) Male  (15) 00:41:50 00:22:58 00:18:33 00:16:32
16 Connor PEABODY (#71) BHMP 01:40:09 U19 (3) Male  (16) 00:42:54 00:23:24 00:18:52 00:14:57
17 Kody INNIS (#12) BHMP 01:40:25 Open (12) Male  (17) 00:42:47 00:22:20 00:20:57 00:14:18
18 Zak VAN DARTEL (#25) BHMP 01:40:56 Open (13) Male  (18) 00:41:49 00:22:46 00:20:22 00:15:58
19 Luke CHAPMAN (#2) Kurrawa 01:41:14 Open (14) Male  (19) 00:40:56 00:23:34 00:21:38 00:15:05
20 Ned LENNOX (#15) Mermaid Beach 01:41:54 Open (15) Male  (20) 00:42:43 00:24:04 00:20:28 00:14:38
21 Sam O'CONNOR (#67) Sunshine Beach 01:42:54 U19 (4) Male  (21) 00:42:31 00:22:54 00:22:06 00:15:23
22 Beau MEEHAN (#64) BHMP 01:43:16 U19 (5) Male  (22) 00:43:40 00:23:21 00:21:35 00:14:39
23 Joe ENGEL (#4) BHMP 01:43:22 Open (16) Male  (23) 00:43:12 00:22:29 00:21:32 00:16:07
24 Lana ROGERS (#47) Noosa 01:43:27 Open (1) Female  (1) 00:43:51 00:23:54 00:20:18 00:15:22
25 Joseph MCMENAMIN (#63) Maroochydore 01:43:28 U19 (6) Male  (24) 00:43:20 00:22:02 00:19:25 00:18:41
26 Hayden COTTER (#3) Maroochydore 01:43:33 Open (17) Male  (25) 00:46:47 00:23:18 00:18:31 00:14:55
27 Sam FROST (#61) BHMP 01:43:42 U19 (7) Male  (26) 00:42:45 00:22:35 00:20:36 00:17:43
28 David LONG (#16) BHMP 01:43:46 Open (18) Male  (27) 00:43:13 00:23:57 00:21:24 00:15:10
29 Sean RIELLY (#73) BHMP 01:43:51 U19 (8) Male  (28) 00:44:09 00:23:09 00:21:54 00:14:38
30 Danielle MCKENZIE (#44) Northcliffe 01:43:55 Open (2) Female  (2) 00:42:25 00:24:21 00:21:20 00:15:48
31 Adam PAGE (#68) BHMP 01:44:20 U19 (9) Male  (29) 00:44:45 00:22:31 00:21:32 00:15:30
32 Jett KENNY (#14) Alexandra Headland 01:45:15 Open (19) Male  (30) 00:39:08 00:24:06 00:22:34 00:19:25
33 Cooper WILLIAMS (#27) Alexandra Headland 01:45:15 Open (20) Male  (31) 00:41:29 00:22:36 00:19:09 00:22:00
34 Luther MAXWELL (#17) BHMP 01:45:25 Open (21) Male  (32) 00:43:25 00:24:57 00:20:20 00:16:42
35 Gerogia MILLER (#45) Northcliffe 01:45:33 Open (3) Female  (3) 00:43:49 00:23:57 00:20:37 00:17:08
36 Sean BELL (#200) Alexandra Headland 01:45:54 Masters (3) Male  (33) 00:43:20 00:24:09 00:22:52 00:15:31
37 Zane HADLEY (#62) Noosa 01:46:01 U19 (10) Male  (34) 00:46:01 00:23:33 00:20:11 00:16:16
38 John REDD VIII (#72) Alexandra Headland 01:46:05 U19 (11) Male  (35) 00:47:07 00:22:56 00:21:32 00:14:28
39 Tiarnee MASSIE (#43) Maroochydore 01:46:49 Open (4) Female  (4) 00:45:29 00:24:06 00:21:02 00:16:11
40 Simon THOMPSON (#213) Sunshine Beach 01:47:14 Masters (4) Male  (36) 00:42:17 00:27:38 00:24:11 00:13:07
41 Chris EVANS (#5) Northcliffe 01:47:26 Open (22) Male  (37) 00:42:54 00:26:18 00:23:27 00:14:46
42 Tayla HALLIDAY (#82) Alexandra Headland 01:47:27 U19 (1) Female  (5) 00:45:15 00:24:48 00:20:33 00:16:50
43 Jayden MORROW (#66) Noosa 01:47:30 U19 (12) Male  (38) 00:43:57 00:24:10 00:20:40 00:18:42
44 Mitchell STITT (#74) Maroochydore 01:47:54 U19 (13) Male  (39) 00:46:10 00:23:54 00:20:58 00:16:51
45 Electra OUTRAM (#46) Noosa 01:48:06 Open (5) Female  (6) 00:46:07 00:24:24 00:22:40 00:14:53
46 Jake SCHOEMAN (#22) Northcliffe 01:48:15 Open (23) Male  (40) 00:41:54 00:25:28 00:22:55 00:17:57
47 Brielle COOPER (#34) BHMP 01:48:27 Open (6) Female  (7) 00:45:12 00:24:54 00:21:24 00:16:56
48 Oliver MONAGHAN (#65) Maroochydore 01:48:34 U19 (14) Male  (41) 00:44:59 00:23:44 00:22:02 00:17:48
49 Jayde HARDSTAFF (#36) BHMP 01:48:37 Open (7) Female  (8) 00:45:37 00:24:23 00:21:30 00:17:05
50 Lucy DERBYSHIRE (#81) Northcliffe 01:49:43 U19 (2) Female  (9) 00:47:17 00:24:51 00:21:24 00:16:09