8th June 2021 | Eastern Creek, NSW, Australia

NSW CCC Cross country Carnival (2021)

Secondary 14 Years Boys: Overall

Pos Name Gun Time Category (Pos)
1 Archie NOTT (#1619) 00:14:06 Metropolitan Catholic Schools (1)
2 Tyler DOGAN (#1440) 00:14:11 Lismore (1)
3 Abrahm RUSSELL (#1549) 00:14:22 Maitland / Newcastle (1)
4 Rory REED (#1418) 00:14:28 Christian Brothers Sports Association (1)
5 Coen MORGAN (#1535) 00:14:35 Maitland / Newcastle (2)
6 Reilly CASWELL (#1869) 00:14:41 Wollongong (1)
7 Josh BENEFIEL (#1861) 00:14:47 Wollongong (2)
8 Lincoln JUDGE (#1899) 00:14:48 Wollongong (3)
9 Macleay KESBY (#1901) 00:14:50 Wollongong (4)
10 Lachlan HARKNESS (#1753) 00:14:55 Southern Sydney (1)
11 Kade ZAVETSANOS (#1597) 00:14:59 Metropolitan Catholic Colleges (1)
12 Noah MATHIE (#1909) 00:15:08 Wollongong (5)
13 Jett HANSON (#1445) 00:15:08 Lismore (2)
14 Jay CHEE (#1567) 00:15:13 Metropolitan Catholic Colleges (2)
15 James LOPES (#1614) 00:15:17 Metropolitan Catholic Schools (2)
16 Dylan NADAL (#1581) 00:15:17 Metropolitan Catholic Colleges (3)
17 Alexander SKEFFINGTON (#1331) 00:15:17 Canberra / Goulburn (1)
18 Riley WOODS (#1488) 00:15:19 Lismore (3)
19 Luca BEATTIE (#1727) 00:15:22 Southern Sydney (2)
20 Finnegan LEADER (#1111) 00:15:30 Armidale (1)
21 Archie DALEY (#1569) 00:15:31 Metropolitan Catholic Colleges (4)
22 Deakin WRIGHT (#1271) 00:15:34 Broken Bay (1)
23 Chase JACKSON (#1524) 00:15:35 Maitland / Newcastle (3)
24 Lucas GRIMA (#1610) 00:15:37 Metropolitan Catholic Schools (3)
25 Kade LYONS (#1837) 00:15:42 Wagga Wagga (1)
26 William PEZZUTTI (#1621) 00:15:46 Metropolitan Catholic Schools (4)
27 Charlie GEDDES (#1158) 00:15:50 Bathurst (1)
28 Kyan FARMER (#1743) 00:15:58 Southern Sydney (3)
29 Charlie WAGUS (#1932) 00:15:58 Wollongong (6)
30 Marco VENTURINO (#1595) 00:16:01 Metropolitan Catholic Colleges (5)
31 Nate GILL (#1666) 00:16:04 Parramatta (1)
32 Cruz MCMAHON (#1243) 00:16:04 Broken Bay (2)
33 Edward COOMBES (#1435) 00:16:04 Lismore (4)
34 Jacob WHEELER (#1559) 00:16:19 Maitland / Newcastle (4)
35 Kye PRESTWIDGE (#1415) 00:16:23 Christian Brothers Sports Association (2)
36 Sullivan BROOKER (#1497) 00:16:38 Maitland / Newcastle (5)
37 Zackary ARMITAGE (#1600) 00:16:38 Metropolitan Catholic Schools (5)
38 Charlie SHARP (#1184) 00:16:39 Bathurst (2)
39 Lewis FREEMAN (#1748) 00:16:49 Southern Sydney (4)
40 Luke LEWIS (#1311) 00:16:50 Canberra / Goulburn (2)
41 Ethan LEE (#1236) 00:16:54 Broken Bay (3)
42 Will OLIVER (#1468) 00:16:56 Lismore (5)
43 Alex BURGA (#1948) 00:16:57 Parramatta (2)
44 Jaykob MCKINNON (#1242) 00:16:59 Broken Bay (4)
45 Joachim SATHI (#1624) 00:17:06 Metropolitan Catholic Schools (6)
46 Riley TURNER (#1266) 00:17:14 Broken Bay (5)
47 Riley BEBY (#1278) 00:17:16 Canberra / Goulburn (3)
48 Jett HAMILTON (#1670) 00:17:17 Parramatta (3)
49 Xavier HENNESSEY (#1673) 00:17:20 Parramatta (4)
50 Kaleb SERAFIN (#1848) 00:17:20 Wagga Wagga (2)